Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Επίσκεψη στην 112 πτέρυγα μάχης στην Ελευσίνα

Επίσκεψη στην 112 πτέρυγα μάχης στην Ελευσίνα

Στις 7  Δεκεμβρίου  2016 οι μαθητές της Γ' τάξης των τμημάτων προσανατολισμού  Θετικών Σπουδών και Οικονομίας – Πληροφορικής, πραγματοποίησαν επίσκεψη στην 112 πτέρυγα μάχης στην Ελευσίνα,  με υπεύθυνους  καθηγητές  τον κον Αγγέλου  Κων/νο ΠΕ04  και την κα Κυριαζοπούλου  Αθανασία  ΠΕ19. Σκοπός   της επίσκεψης ήταν να γνωρίσουν οι μαθητές την τεχνολογία των ελικοπτέρων, να παρακολουθήσουν την λειτουργία εφαρμογών λογισμικού σε επαγγελματικά προγραμματιστικά περιβάλλοντα  και να ενημερωθούν για τη φασματοσκοπική ανάλυση. Τους μαθητές συνόδευσαν ο Υποδιευθυντής του Σχολείου  κος  Κορινιώτης   Περικλής ΠΕ11  και ο κος  Βεκύρης  Κων/νος  ΠΕ04.